od Asha

#711 Ahoj, mohla bych poprosit o doporučení krematoria pro zvířata ?
od Jolula

#865 Záleží odkud jste. já mám zkušenost akorát s Krematoriem zvířat Praha.
od Asha

#878 Přímo z Prahy sice nejsem ale mám to kousek .. mohla byc se zeptat jak taková věc probíhá ? Dá se to řpirovnat k lidskému pohřbu ? A můžu být u samotného zpopelnění, abych potom měla jistotu, že dostanu popel svého zvířátka ?
od Bezinka

#999 Asho, my jsme služeb http://www.krematoriumzviratpraha.cz/ využili zrovna minulý týden :( Jsme rádi, že jsme se pro ně rozhodli. Jinak k tvému dotazu - krásně to mají popsané na stránkách - Nejdříve zvířátko vložíme do speciálního vaku a uložíme v chladicím boxu. V termín kremace jej vyjmeme z vaku a vložíme do ekologické rakve, zvážíme jej a proběhne individuální kremace. Při kremaci je v peci zvířátko vždy samo. Samotná kremace probíhá v moderní kremační peci, která je jen menší model kremační pece lidské. Kremace trvá dle váhy zířátka, obvykle kolem 60 - 90 minut. Poté je z pece vyndán popel a je vsypán do chladicích nádob. Po vychladnutí se popel zpracuje v kremulátoru a na konci tohoto procesu je z popela hladký sypký prášek, který se poté vsype do urny.
od Jana Kar

#1028 Bezinko, a oni ti pak dají ten popel do urničky? A kolik to zpopelnění stojí?
od Asha

#1061 Aha, super, moc díky za info. Ta urnička je moc pěkný nápad!
od Jana Kar

#1095 Jj, je, ale oni mají i spousty jiných doplňkových služeb... Třeba i ten otisk tlapky je super :)