od zuzka

#125 Ahoj je mi 12let a ve třídě mě začala pomlouvat kámoška a pak celá třída. Nevím co s tím, a mam ve třídě jen jednu kámošku (ve třídě nás je 20) :( . Začalo to na začátku roku a jenom se to zhoršuje. Já té holce nic neudělala a stejně mě pomlouvá. Nevíš co s tím?
od Jitush

#131 Ahoj, myslím, že přes léto je to stejně buď přejde nebo si zase najdou jinou oběť. Pokud by tomu tak nebylo, zkus se svěřit třídnímu učiteli nebo výchovnému poradci, pokud ve škole nějakého máte. :)
No a pokud budou problémy přetrvávat i nadále, zkus zažádat o přemístění do jiné třídy nebo i školy, pokud jich máte v okolí více.
V tomhle moc možností asi nemáš - můžeš se také bránit útokem - to je totiž nejlepší obrana, ale musíš dávat pozor, aby jsi z toho nevyšla s postižením právě ty a spolužačka zůstala bez úhony. ;)
Přeji hodně štěstí. :)
od Babs

#153 Ahoj!

A já bych zase určitě nešla žalovat za učitelem.

Ta tvoje spolužačka bude určitě nějaká slepice, co si n tobě řeší svoje komplexy. Jestli fakt neděláš nic špatně, tak bych se na ni a zbytek třídy prostě vyprdla. Myslím si, že je lepší mít jednu opravdovou kámošku, než dvacet falešných známých.

Rozhodně na ni neútoč zpět, buď milá, ono ji to časem přestane bavit, zbytek třídy taky. A nezapomeň: Boží mlejny melou! ;) Držím moc palce, ať to dobře dopadne!
od vuron

od vuron

od vuron

od vuron

od vuron

od vuron

od vuron